Visi jaunumi

Spēks ir katrā ģimenē – Lašu ģimene

01.02.2024

Dalīties

“Spēlējot basketbolu, bērni saprot, ka tas ir daudz stilīgāk un foršāk nekā vienkārši slīpēt ielas vai nedarīt pilnīgi neko.”

Ģimeņu spēka stāstu sēriju turpinām ar Lašu ģimeni, kuru meitas Katrīne un Ieva pārstāv Tukuma Sporta skolas komandas.

Sports nav stāsts tikai par sportiskajiem sasniegumiem. Sportojot, bērni iegūst izpratni par veselīga dzīvesveida nozīmi un to, ka ikviena uzvara nāk ar grūtu darbu. Trenējoties bērni piedzīvo ievērojamu fizisko un, protams, arī mentālo izaugsmi. Katrīnes un Ievas vecāki nosmej: “Spēlējot basketbolu, bērni saprot, ka tas ir daudz stilīgāk un foršāk nekā vienkārši slīpēt ielas vai nedarīt pilnīgi neko.”

Kopš Lašu ģimenē ir ienācis basketbols, ikdiena vairs nav iedomājama bez bērnu treniņiem un aizraujošām spēlēm. “Katra spēle ir pieredze un ir ieguldīto finanšu vērta. Mūsu “zaļās vardītes” (Tukuma Sporta skolas meiteņu komandas) ir iemesls censties un darīt, lai viss izdotos,” tā mamma Kristīne.

“Vienmēr cenšamies būt klāt un atbalstīt. Katram pienāk lūzuma punkts un tādos brīžos ir ļoti svarīgs atbalsts. Mūsu meitām ir svarīgi spēles laikā ar acu kaktiņu tribīnēs ieraudzīt vecākus. Tas dod otru elpu un stimulu cīnīties līdz galam,” saka meiteņu vecāki.

Līdzjušanu interesantāku padara arī jaunas attiecības ar citām ģimenēm. “Mums izveidojusies “ašo mammu” grupiņa un savām meitenēm esam vislabākās līdzjutējas. Mammas ar skaļām balsīm, visvarenāko atbalstu un zaļajiem fanu džemperiem noteikti nepaliekam nepamanītas. Kopā esam gan spēlēs, gan ārpus spēlēm. Esam arī treneres atbalsta personāls. Ir ļoti patīkami būt daļai no šāda veida vecāku komandas. Tas dod spēku un enerģiju, parāda, ka kopā mēs varam!”

“Audzinot divas jaunās basketbolistes mūsu ģimenē lielākais izaicinājums ir laika saplānošana – salāgot darba laiku ar treniņiem un ikdienas gaitām. Tāpat vienmēr jāatrod mirklis uzklausīt un palīdzēt meitenēm,” atzīst tētis Mārtiņš. “Ģimenē aug vēl trešā meita. Izaicinājums nākotnē būs ļaut viņai pašai atrast savas intereses. Šobrīd svarīga ir basketbola bumba, jo liela daļa dzīves pavadīta māsu spēlēs un arī mājās kopīgi pavadām daudz laika pie basketbola groza.”

Treneris jaunajiem sportistiem ir kā vēl viens tētis vai mamma. Lašu ģimenes vecākiem ir svarīgi, lai attiecības ar treneri veidojas jau no paša sākuma. “Trenerim ir jāspēj uzklausīt un veidot kontaktu ar vecākiem, tāpat arī otrādi. Ir svarīgi komunicēt, lai veidotos savstarpēja sapratne.”

Katrīnei un Ievai treniņu kavēšana bez nopietna iemesla nav pieļaujama. “Treniņi ir līdzvērtīgi skolas apmeklējumam. Lai arī cik ļoti reizēm negribas, ir jāiet un jādara,” pauž vecāki. “Vecākajai meitai jau kopš treniņu uzsākšanas acīs ir redzama dzirkstele un jūtama degsme censties, lai viss sanāktu. Tas ir papildus dzinulis atbalstīt meitenes un neļaut padoties. Mēs kā vecāki vēlamies, lai vecākā meita nākotni saistītu ar šo sporta veidu, bet apzināmies, ka tas nenāk viegli un ir smags, grūts darbs.”

Papildus treniņiem un spēlēm, jaunajiem basketbolistiem ir iespēja izmēģināt basketbola tiesāšanu un palūkoties uz spēli no cita skatu punkta. Arī Katrīnes un Ievas vecāki vēlas, lai meitenes pamēģina iejusties arī tiesnešu lomā. “No malas šķiet, ka tiesāt ir vienkārši, bet tā nebūt nav. Lai to izprastu, tas jāizjūt katram pašam!”

Lašu ģimenes novēlējums LJBL un basketbolam: “Lai katram jaunajam basketbolistam nezūd dzirkstelīte un prieks būt daļai no basketbola lielās pasaules.”

Nākamajā nedēļā pāršķirsim jaunas iedvesmojošo stāstu lappuses jau ar citas ģimenes stāstu. Paldies katrai ģimenei, kas ir dalījusies ar sava basketbola stāsta lappusēm! Ja ir vēlme dalīties ar savu ģimenes stāstu, vēl aizvien ir iespēja aizpildīt anketu šeit.