Visi jaunumi

Spēks ir katrā ģimenē – Burmistrovu ģimene

28.02.2024

Dalīties

“Vecāks ir pirmais un svarīgākais atbalsts savam bērnam izaugsmes procesā. Viņi ir tie, kuri pirmie dzird, jūt, redz un arī pirmie, kas uzklausa.”

Basketbola mēnesi noslēdzam ar iedvesmojošo Burmistrovu ģimenes stāstu. Brāļi Maikls un Braiens ir Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi.

“Pirms Braiens un Maikls kļuva par skolēniem, nespēju iedomāties mūs tribīnēs, fanojot, atbalstot mīļākos spēlētājus un sekojot spēlēm. Bet, uzsākot skolas gaitas, Maikla trenere uzaicināja mani paskatīties spēli un pēc šī piedzīvojuma mēs ar vīru Normundu sākām elpot basketbolā kopā ar saviem puišiem,” saka mamma Karina. “Basketbols mūsu ģimenes ikdienā mainīja visu – brīvdienas, darba dienu vakarus, dzimšanas dienas ballīšu tematikas un pat kūku noformējumu.”

Burmistrovu ģimenes ikdienā ienākusi aktīva līdzjušana. Ģimene apmeklē visas dēlu spēles, un atbalsta komandu arī, ja bērni nespēlē. “Braucam visi un atbalstām. Esam viens par visiem un visi par vienu!” saka Karina. Ģimenei izveidojušā jaunas tradīcijas. “Katru reizi pēc vairāk nekā septiņām komandas uzvarām dodamies ceļojumā. Protams, pēc uzvarām ir picērijas un burgernīcas apmeklējums,” papildina tētis Normunds.

Brāļu vecāki paši nav spēlējuši basketbolu, tāpēc ar savu pieredzi laukumā nevar palīdzēt. “Zinām, ka esam palīdzējuši ar skriešanu. Gan Braiens, gan Maikls pirmskolas vecumā regulāri kopā ar mums skrēja garās distances. Varbūt tādēļ viņi laukumā var izturēt lielu minūšu skaitu,” nosmej mamma. “Lai arī paši neesam klātesoši treniņu procesā, vienmēr zinu, ko dēli darīja treniņos, kas izdevās.”

Līdzīgi kā citās jauno basketbolistu ģimenēs, arī Karina un Normunds atzīst, ka vecāki bērniem ir liels atbalsts izaugsmes procesā. “Vecāki pirmie dzird, jūt, redz un uzklausa. Man kā mammai viens no izaicinājumiem ir spēt uzmundrināt dēlus mirkļos, kad pati saprotu, ka kaut kas nav bijis godīgi.”
Kā bērnu nodarbošanās ietekmē ģimenes budžetu? “Mums ir princips, ka vienmēr ir jāpadomā ne tikai par sevi, bet arī par citiem. Sākotnēji dēlam Braienam bija pašam savs mazais uzņēmums – koka darbnīca. Ar nopelnīto naudu komandai palīdzējām atjaunot formas tērpus, iegādāties dvieļus, iesildīšanās kreklus, zeķes, ūdens pudeles. Esam pirkuši arī botas un palīdzējuši komandai nokļūt uz turnīriem. Droši vien ietekme uz ģimenes budžetu būtu mazāka, ja puikas domātu tikai par sevi. Bet viņi tā nemāk, jo ir komandas cilvēki. Visu laiku domā – ja ir man, tad vajag arī visiem.”

“Viens no dēliem ir ļoti komunikabls, bet otrs ļoti kluss un kautrīgs. Kautrīgajam vajag sevi izaicināt, jo viņš ir komandas kapteinis, komunikablajam ir izaicinājums iemācīties paklusēt, kad gribās runāt,” tas ir viens no ieguvumiem. Tāpat Braiena un Maikla mamma arī uzsver, ka, nodarbojoties ar basketbolu, bērns iemācās būt komandā. Iemācās nepadoties, draudzēties, iedrošināt un celt otru. “Protams, svarīgi, ka bērni arī iemācās sevi uzturēt fiziskajā formā un sacensties, kas puišiem ir svarīgi,” piebilst Karina.

“Ja dēli paši izvēlēsies turpināt un nepadosies, tad atbalstām, ka bērnu nākotne ir saistīta ar basketbolu. Abi dēli ir arī izmēģinājuši tiesāt, taču neturpina to darīt. Braiens šobrīd komentē spēles, savukārt Maiklam tiesāšanu neizdevās savienot ar skolu, tā lai būtu gatavs jaunās dienas mācību stundām.”

Burmistrovu ģimenes novēlējums LJBL/basketbolam: “Spēlējam katrs savu spēli, bet visi par Latviju! Paldies par to, ko DARĀT mazajiem basketbolistiem, arī tiem, kas nav Rīgā!”

Arī martā turpināsim šķirt jaunas iedvesmojošo stāstu lappuse ar citu ģimeņu stāstiem. Paldies katrai ģimenei, kas ir dalījusies ar sava basketbola stāsta lappusēm!