Visi jaunumi

Spēks ir katrā ģimenē – Baltaisvilku ģimene

14.02.2024

Dalīties

“…turpināt iesākto arī pēc pirmajām traumām, puniem un zaudējumiem!”

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēka stāstu sēriju turpinām ar Baltaisvilku ģimeni, kuru meita Estere pārstāv Tukuma basketbola skolu.

Līdz šim jau esam iepazinušies ar desmit ģimeņu stāstiem un visām ir kas kopīgs – basketbols ir ieviesis jaunas tradīcijas un arī Baltaisvilku saime nav izņēmums. “Ģimenē teju visi vakari un brīvdienas ir pakārtotas basketbolam. Esteres ietekmē spēlei pievērsās arī viena māsa, bet nākamajā gadā treniņus grib uzsākt arī otra,” saka  mamma Dzintra.

“Mūsu lielākais izaicinājums ir faktors, ka nedzīvojam pilsētā. Bērnus visu laiku jāved uz treniņiem, līdz ar to ievērojami palielinājušies degvielas izdevumi. Papildus izaicinājums, noteikti ir arī laika plānošana. Man pašai bija jāatrod nodarbošanos, kuru var apvienot ar bērnu treniņiem,” nosmej Esteres mamma.

“Mums ar treneri ir kolosālas attiecības, meitai ir labākais treneris, kādu var vēlēties. Trenerim ir liela nozīme bērna izaugsmē, bet arī vecāku loma ir milzīga, jo mēs ar savu atbalstu dodam bērnam papildus motivāciju un iespējas attīstīties. Vasaras vakaros pat rīkojam kopīgus “treniņus” – pagalmā mētājam sodiņus un spēlējam 3×3 basketbolu, kas lieliski palīdz meitenēm attīstīties un arī saliedē ģimeni,” papildina mamma.

Basketbola treniņi un spēles bērnu attīsta fiziski, bet tas nebūt nav viss. Tāpat rodas izpratne par to, kas ir komandas darbs, režīms, kā arī bērns iemācās nepadoties un turpināt iesākto arī pēc pirmajām traumām, puniem un zaudējumiem.

Par vēlmi, lai bērna nākotne būtu cieši saistīta ar basketbolu, vecāki noteic: “Varam gribēt daudz, bet pamatā tā būs bērna izvēle. Vismaz pagaidām vienai meitai tāda vēlme ir.”

Novēlējums LJBL un basketbolam: “Lai mūsu basketbols aug! Lai nekad neapstājas attīstība un vienmēr ir iespējas pilnveidoties!”

Nākamajā nedēļā pāršķirsim jaunas iedvesmojošo stāstu lappuses jau ar citas ģimenes stāstu. Paldies katrai ģimenei, kas ir dalījusies ar sava basketbola stāsta lappusēm! Kas vēl nav paspējuši dalīties ar savu stāstu, ir iespēja aizpildīt anketu šeit.