Visi jaunumi

LJBL: sestdien sākas 32. sezona

27.09.2023

Dalīties

Sestdien, 23. septembrī, vairāk nekā desmit pilsētās notiks Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 32. sezonas čempionāta pirmās spēles.

2023./2024.gada sezonā Latvijas čempionus gan puišu, gan meiteņu konkurencē noskaidros septiņās vecuma grupās: U19 (2005./2006.dzimšanas gads), U17 (2007), U16 (2008), U15 (2009), U14 (2010), U13 (2011) un U12 (2012).

Puišu Superlīgas turnīros U14-U19 vecuma grupās spēlēs labākie pret labākajiem – 12 komandas, kuras šīs tiesības izcīnījušas iepriekšējā sezonā. Nacionālajā līgā komandas sadalītas trijās zonās (Austrumi, Centrs un Rietumi). Izspēles sistēmas un spēļu kalendāra veidošanā ņemti vērā ekonomiskie apsvērumi, lai pēc iespējas racionalizētu ceļošanas izdevumus. Meiteņu grupās palicis spēkā dalījums Superlīgā un Nacionālajā līgā (izņemot U17 grupu, kurā visas desmit komandas spēlēs Superlīgā). Čempionus noskaidros finālturnīros 2024. gada pavasarī.

Jaunākajiem bērniem, kuri dzimuši 2013. gadā un vēlāk, skolēnu brīvdienās tiks rīkoti Mini kausa izcīņas turnīri. Turpināsies citu LJBL projektu īstenošana – “Talantu spēle”, NBA Junioru līgu, “Pirmie soļi basketbolā”, online izglītojošas lekcijas bērniem un vecākiem, treneru semināri, tiesnešu apmācība.

Visiem treneriem ir pieejamas LBS speciālistu sagatavotās “Basketbola treniņu plāna vadlīnijas fiziskajai sagatavotībai” un “LBS vadlīnijas basketbolistu apmācībai”. Labs orientieris ceļā pa meistarības pakāpieniem ir LBS apstiprinātie spēlētāju sagatavotības normatīvi.

LJBL direktors Elvijs Mičulis:

“Visiem Jaunatnes līgas dalībniekiem novēlu azartu un veiksmi basketbola laukumā, kā arī izturību un prasmi aktīvu sportošanu savienot ar labām sekmēm mācībās. Arī pacietību un savstarpēju cieņu, jo Latvijas Jaunatnes basketbola līga nav profesionāļu cīņas uz “dzīvību vai nāvi”. Tas ir apmācības process, apgūstot ne tikai basketbola meistarību – arī prasmi darboties komandā, prasmi cienīt pretiniekus un visus basketbola ģimenes dalībniekus. Jaunatnes basketbolā jāvalda spēles priekam un pozitīvam atbalstam, nevis negācijām, konfliktiem un pat naidam.

Strādāsim kopā, lai LJBL turnīru padarītu vēl interesantāku un kvalitatīvāku! Visiem veiksmīgu sezonu!”

Jautājumus, priekšlikumus, konstruktīvu kritiku aicinām sūtīt e-pastā [email protected].