LJBL PRIME finālturnīri: U16 puišu grupā uzvar gulbenieši, U13 grupā – BJBS “Rīga/Centrs”

21.04.2024

Dalīties

Svētdien, 21. aprīlī, Valmierā un Ogrē noskaidrojās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas PRIME finālturnīru uzvarētāji U16 un U13 grupās. Puišu U16 grupas turnīrā uzvarēja Gulbenes BJSS komanda, U13 grupā – BJBS “Rīga/Centrs”. Noskaidrotas arī komandas, kas nākamsezon spēlēs U17 un U14 grupu Superlīgā.

U16 puiši (2008. dzimšanas gads): Valmierā

Finālspēlē Gulbenes BJSS (2., treneris Oskars Vīksna) pārspēja BJBS “Rīga/DSN” (1., Raivo Otersons) – 92:76 (23:30, 45:50, 67:64). Gulbeniešiem Matīss Lācis guva 27 punktus, Ralfs Aleksandrovs 24. Rīdziniekiem Raivo Kudrjavcevs guva 26 punktus.

Par 3. vietu Bertānu VBS (4., treneris Normunds Lišiks un Kaspars Vecvagars) – Mārupes NSS (3., treneris Dāvis Čoders) 70:66 (23:20, 44:34, 56:45). Uzvarētājiem Krists Ozers guva 28 punktus, Ralfs Mūrnieks 21. Mārupiešiem Rihards Čerņevskis guva 23 punktus.

Par 5. vietu BK “Ķekava” (8.) – BS “Ogre” (7.) 76:64.

Par 7. vietu BJBS “Rīga”/A. Kraukļa BS (5.) – Siguldas Sporta skola (6.) 79:65.

Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju atzīts Ralfs Aleksandrovs (Gulbenes BJSS).

Treneru izraudzītais Talantu piecnieks: Rets Eduards Veinbergs (Gulbenes BJSS), Gustavs Brutāns, Raivo Kudrjavcevs (BJBS “Rīga/DSN”), Krists Kristers Ozers (Bertānu Valmieras BS) un Rihards Čerņevskis (Mārupes NSS).

2008. gadā dzimušo puišu komandas LJBL čempionātos

Gads Grupa 1. vieta 2. vieta 3. vieta
2024 U16 Gulbene (O.Vīksne) Rīga/DSN (R.Otersons) Bertānu VBS (N.Lišiks)
2023 U15 Rīga/DSN (R.Otersons) Bertānu VBS (N.Lišiks) Rīga/Centrs (A.Misus)
2022 U14 Gulbene (O.Vīksne) Rīga/DSN (R.Otersons) Mārupe (R. Rullis)

U12 grupā čempionāts netika pabeigts un U13 grupā nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ.

U16 puiši – pārspēles par vietu Superlīgā: Rīgā, O. Kalpaka RTDP

Par divām vietām U17 grupas Superlīgā cīnījās pamatturnīra 11. un 12. vietas ieguvēji un Nacionālās līgas labākās komandas.

Izšķirošajās spēlēs Liepājas SSS pārspēja BJBS “Rīga/Centrs” (64:49) un Ventspils “Spars” pieveica “Ezerzeme”/Rēzeknes BJSS (64:53).

U13 puiši (2011. dzimšanas gads), A fināls: Ogrē

Finālspēlē starp divām galvaspilsētas komandām BJBS “Rīga/Centrs” (1.; treneris Krišs Matisons) pārspēja BJBS “Rīga/Pārdaugava” (3., treneris Artūrs Dreimanis) – 65:47 (14:10, 39:17, 55:33). Uzvarētājiem Ralfs Cakars guva 21 punktu, pārdaugaviešiem Raimonds Garda 17.

Cīņā par trešo vietu Ogres BS (5., treneris Pēteris Ozoliņš) – Jelgavas BJSS (7., treneris Jānis Vītols) 46:36 (9:22, 25:24, 38:31).

Par 5. vietu BJBS “Rīga”/DSN (6.) – BK “Ķekava” (2.) 54:46.

Par 7. vietu Bertānu VBS (4.) – Talsu NSS/Roja (8.) 67:55.

Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju atzīts Pēteris Pudāns (BJBS “Rīga/Centrs”).

Treneru izraudzītais Talantu piecnieks: Niks Mass (BJBS “Rīga/Centrs”), Haralds Jaševs, Krišjānis Plešaunieks (BJBS “Rīga/Pārdaugava”), Timurs Mihailovs (Ogres BS), Ralfs Jansons (Jelgavas BJSS).

U13 puiši (2011. dzimšanas gads), B fināls: Mārupē

Pirmās četras vietas un ceļazīmes uz Superlīgu izcīnīja Jūrmalas Sporta skola, “Ezerzeme”/Rēzeknes BJSS, BJBS “Rīga”/A Kraukļa VEF BS un “Basketbola klase”.